Türkiye’de bulunan incil Vatikan’ı „yerle bir ediyor“

Türkiye’de bulunan yaklaşık 1500 yıllık İncil Hz.İsa’nın çarmığa gerilmediğini, Allah’ın Oğlu Olmadığını, son peygamberin ismininde „AHMED“ olduğunu yazıyor. Bunu yazan Hz. İsa’nın talebesi ve Yanındaki kişi olan Barnabas’tır….
Türkiye’de bulunan 1500 yılı aşkın bir süre önce yazılmış olan İncil, Vatikan’da endişe yaratıyor.

2000 yılında bulunan, Ankara Etnografya Müzesi’nde gizli tutuluyor. Hz.İsa’nın dili olan Aramice lehçesi ile deri üzerine yazılmıştır. Kitabı inceleyen uzmanlar orjinal olduğunu söylüyorlar.
Kitaptaki metinlerde yazıldığına göre Hz.İsa’nın çarmığa gerilmediğini ve Tanrı’nın oğlu olmadığını gösterdiğinde ısrar ediyor. Kitapta ayrıca Hz.İsa’nın çarmığa gerilme öncesinde canlı olarak göğe yükselip cennete gittiğini, Hz.İsa’nın yerine ise Yahuda İskaryot’un çarmığa gerildiğini yazıyor.

Yaklaşık 1500 yıllık el yazması incilin 28 milyon değer biçildiği, Hristiyan Post’a göre Fotokopisinin 1 milyon 700 bin dolara alıcılarının beklediği belirtiliyor. Vatikan ise kitabın açığa çıkarılmasından dolayı duyduğu endişeyi ifade ederek, Katolik Kilisesi, Türk yetkililerden, Katolik uzmanlarla beraber içeriğinin incelenmesini istedi. İznik Konseyinin kararlarıyla bu tür inciller Hristiyan Dünyasının tamamına yakınınca yok sayılıyor, kabul ediliyor. Yaş ve İncil kusursuz inşaat ek olarak, kutsal kitabın içeriği bu kadar değerli kılan da budur. Her he kadar Barnaba Hz. İsa ile beraberse de Barnabas İncil’i Yeni Ahit’te yok. Onun yerine Hz. İsa’yı görmeden İncil yazanların kitapları var. Hatta İznik Konsili’nde kitaplar birbirine içerik olarak yamınlaştırılmıştır. Yeni Ahit’te ise sadece Matta, Markos, Luka ve Yuhanna var. Katolik Kilisesi’nin İncil’in bir örneğini çıkardığı, Barnabas İncili dahil bazı yerleri ise kaldırmış olabileceğine inanılıyor.
ADLİ EMANETTE UNUTULMUŞTU
Bu İncil, Ankara Adliyesi Adli Emaneti’nde bulundu. Hz. İsa’nın ilk öğütlerini verdiği Aramice dili, Süryani alfabesiyle yazılı tarihi İncil, polis nezaretinde Ankara Etnografya Müzesi’ne devredilmişti.

2000’DE ELE GEÇİRİLDİ
Kaçakçılık operasyonu kapsamında Akdeniz bölgesinde bir çeteden 2000 yılında ele geçirilen İncil’in tarihi dokusunu koruduğu ve döneme ait birçok iz taşıdığı anlaşıldı. Polis, İncil’in kopyasının alınıp alınmadığına ilişkin inceleme başlatırken İncil’in fotokopisinin dahi 3 ila 4milyon lira değerinde alıcı bulabileceği bildirildi. Çete üyelerinin yerel mahkeme tarafından yargılandığı, mahkemenin verdiği cezaların ise Yargıtay tarafından onaylandığı belirtildi. Çeteden ele geçirilen parçalar ise adli emanete teslim edildi. Bu çerçevede İncil de sahipsiz olduğu gerekçesiyle adli emanete intikal etti.

VATiKAN iZiN iSTEDi
Tarihi İnciller konusunda hassas olan Vatikan’ın, ele geçirilen İncil’le ilgili inceleme talebi olduğu belirtildi. İncil’in Arami dilinde ve Süryanice alfabeyle yazılmış olması ilgi çekiyor. Çünkü Aramice Hz. İsa’nın konuştuğu dil olarak kabul ediliyor. Günümüz dünyasında Aramice sadece Suriye’de Şam yakınlarında bir köyde konuşuluyor.

Hz.MUHAMMED’İ HABER VERİYOR
İçinde Hz.Muhammed’i haber veren ayetler olduğu için Müslümanların büyük ilgi gösterdiği Barnaba İncili’nin bugün basılı 2 nüshasının olduğu biliniyor. Hıristiyan kiliselerinin “apokrif” yani varlığını kabul ettiği ama içindeki bilgileri reddettiği Barnaba İncili, 1979’da önce Pakistan’da İngilizce olarak yayımlandı. Daha sonra İngilizce’den tercüme edilerek Türkçe basıldı.

MARANKİ ve KOBİK EKİP OLARAK DİYORUZ Kİ; „İNCİL’İ ÇOK SIKI KORUMAYA ALINIZ!..“
Ankara’da bulunan 1500 yıllık esrarengiz İncil acilen Hükümet tarafından ciddi bir şekilde korumaya alınmalıdır. Öyküsü Indiana Jones filmlerini aratmayan Barnabas İncili’nin başına her an her şey gelebilir. Ankara’da bulunduğu Etnoğrafya Müzesi’nden çalınabilir, temizlik sırasında çöpe gidebilir, hatta yangında yok olabilir. Çünkü Vatikan bu İncil’in peşine düştü. Ve Papa onu mutlaka istiyor. Eğer Türkiye İncil’i korumazsa ve acilen çevirip tüm dünyaya duyurmazsa, bu özel İncil diğer örnekleri gibi ‘katledilir!’. Çünkü Bu İncil’de Barnabas, İsa’nın Allah’ın oğlu olmadığını ilan etmekte ve İsa’nın ağzından kendisinden sonra gelecek peygamberi ‘Ahmed’i müjdelemektedir. Yani Hz. Muhammed’i!
Yararlanılan Kaynak: http://iloveuselessknowledge.com
Çeviri: Ahmet MARANKİ ve KOBİK Ekip

Advertisements

Über SERDAR MERMEY

Maschinen/Maschinenbau, Technik (allgemein) Islam (Religion) [etwa 20 Jahre Interessensgebiet] Steuern und Zoll (Recht) (ca. 14 Jahre berufliche Erfahrung und Beratung in Deutschland) Bilanzierung/Buchhaltung und Finanzen (allgemein) Verträge/Investment - (Ich bin Holding-Investor) Wertpapiere (von Aktiengesellschaften in Türkei) Möbelbranche und Beschläge Wirtschaft (insbesondere Recht der Aktien-Geselschaften (A.Ş.) in der Türkei) Ich biete eine 29-jährige Erfahrung in Übersetzungen, Textverfassung, Korrekturlesen an. Auch Lokalisation und Dolmetschangelegenheiten können Sie als Leistungen erhalten.
Dieser Beitrag wurde unter Uncategorized veröffentlicht. Setze ein Lesezeichen auf den Permalink.